|
De tentamens komen er weer aan, of misschien zit jij al wel in de tentamenweek. Hoe leer je nou zo goed mogelijk en aan welke methoden heb je niets? Hier zullen een aantal fabels en feiten aan bod komen, zodat jij zo goed mogelijk die boeken door komt. Allereerst een feit, in de ochtend leren is beter dan in de avond. In de ochtend gaat het leren een stuk gemakkelijker, je lijf en je hersenen kunnen de leerstof beter aan in de ochtend. ’s Avonds leren is dus niet altijd een goed idee, maar er wordt wel gezegd dat wanneer je net voor het slapen gaan leert, dat je dit ’s nachts in je slaap nog weer verwerkt. Ten tweede een fabel én een feit. Muziek luisteren is goed tijdens het leren, maar dit hangt af van welke muziek. Je kan bijvoorbeeld radio luisteren, maar zorg dan wel dat je klassieke muziek of iets in die richting luistert. je hebt namelijk een bepaalde frequentie of hersengolf nodig om goed te kunnen leren. 538 luisteren is dus niet echt een optie, want hier kom je geen klassieke muziek tegen. Nu weer een feit, namelijk je onthoudt beter als je blijft leren. Dit is wel erg saai, maar je moet minimaal iets 200 keer herhalen voordat je iets opslaat. Er zijn gelukkig wel effectievere en efficiëntere manieren om te leren, want een boek 200 keer doorlezen is niet echt een optie. Ten vierde weer een fabel én een feit, namelijk onder druk presteer/leer je beter. Dit ligt per persoon weer anders, het kan zijn dat je van de stress helemaal dichtslaat en niet meer kunt leren. Ook kan het zo zijn dat de druk mensen er juist toe zet om te gaan leren, maar dit is natuurlijk niet hetzelfde als beter presteren. Dit waren een aantal fabels en feiten, maar er zijn er natuurlijk nog veel meer. |
| http://www.radioguide.fm/ |
Veelgestelde vragen
Is het beter om 's ochtends of 's avonds te leren?▼
Het is beter om in de ochtend te leren, omdat je lichaam en hersenen de leerstof dan beter kunnen verwerken. Wel kan leren vlak voor het slapen gaan voordelig zijn, omdat je de stof 's nachts verder verwerkt.
Welke muziek kan ik luisteren tijdens het leren?▼
Klassieke muziek of vergelijkbare genres helpen bij het leren, omdat ze de juiste hersengolven activeren. Radio stations zoals NPO 3FM of 538 zijn niet geschikt vanwege het verkeerde muziekgenre.
Hoeveel keer moet je iets herhalen om het te onthouden?▼
Je moet iets minimaal 200 keer herhalen voordat je het goed opslaat. Gelukkig bestaan er efficiëntere leermethoden dan een boek 200 keer doorlezen.
Leer je beter onder druk?▼
Dit verschilt per persoon. Sommigen presteren beter onder druk, terwijl anderen juist dichtslaan van stress. Druk zorgt niet automatisch voor beter leren.
Wat zijn de beste leermethoden voor tentamens?▼
Leren in de ochtend, klassieke muziek gebruiken, effectief herhalen en je mentale staat onder controle houden zijn aantoonbare leermethoden voor tentamesucces.
